Chorvátsko


« z 2 »

Chorvátsko je z veľa dôvodov najpopulárnejšia krajina pre našich klientov. Veľký počet slnečných dní, ľahká dostupnosť, tyrkysové more, rôznorodé pláže a takmer nedotknuteľná príroda. Kombinácia borovicových lesov s jadranským morom priaznivo pôsobia pre alergikov.Chorvátsko má svoje tradičné špeciality, ktoré by ste pri návšteve mali ochutnať. Pršut  – sušene bravčové mäso, ovčí syr Paški – z ostrova Pag, patria medzi studenú kuchyňu. Ako hlavné jedlo sa podávajú ryby, plody mora alebo varená jahňacina.

Dubrovník – „perla jadranu“
Mesto s bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom, zaradený do zoznamu UNESCO. Okrem množstva významných pamiatok dokresľujú krásu Dubrovníka aj malebné uličky, útulné námestia a prístavné zákutia. Staré mesto je obohnané starými hradbami v dĺžke 1940 m.
Medjugorie je pútnické mesto v Bosne a Hercegovine, v ktorom sa schádzajú veriaci zo všetkých kútov sveta.
Národný park Krka sa nachádza vo vnútrozemí neďaleko mesta Šibenik v strednej Dalmácii. Na úseku dlhom 50 km je osem veľkých vodopádov. Medzi tými najkrajšími, Rošovským vodopádom a Skladinskym bukom, na ostrovčeku Visovac, stojí kláštor so vzácnou knižnicou.
Klienti ubytovaný v Omiši, ktorí chcú nevšedný adrenalínový zážitok, môžu vyskúšať rafting na rieke Cetine. Výborný spôsob ako spoznať kaňon rieky Cetiny, vodopády a bohatú vegetáciu.
Chorvátsko si každý zamiluje a pozor na ježkov, tí sú len v čistých moriach.